Każda kobieta jest ważna. Oni to wiedzą i w Dniu Kobiet zadbali o te w kryzysie bezdomności

Każda kobieta jest ważna. Oni to wiedzą i w Dniu Kobiet zadbali o te w kryzysie bezdomności

Fundacja „Pełnia” kieruje nasz wzrok na problem bezdomnych kobiet i zachęca do zbiórki na ich rzecz. Już po raz piąty chce, tego dnia, przy pomocy nas wszystkich, podarować bezdomnym kobietom trochę dobra.

Dzień Kobiet to nie tylko kwiatki, czekoladki i życzenia płynące z ust najbliższych, z radiowego eteru czy ze sklepowych witryn, które tego dnia obiecują zakupy z rabatem w prezencie. To wszystko miło i dobrze, że jest. Ale są też tacy, który ten wykorzystują, by dotrzeć do tych najbardziej potrzebujących kobiet, na które 8 marca w domu nikt nie czeka z naręczem tulipanów, bo… one domu nie mają.

Fundacja „Pełnia” kieruje nasz wzrok na problem kobiet w kryzysie bezdomności i zachęca do zbiórki na ich rzecz. Już po raz piąty chce, tego dnia, przy pomocy nas wszystkich, podarować bezdomnym kobietom trochę dobra. One często nie pamiętają już o swoich potrzebach.

Każda kobieta jest ważna

„Chodzi o Kobiety w kryzysie bezdomności mieszkające w ośrodkach czy na ulicach. Na pewno mają większe potrzeby higieniczne niż żyjący tak samo mężczyźni. Bardzo możliwe, że nawet o tym nie myślą, bo marzną lub brakuje im jedzenia. Może czują się wykluczone lub odepchnięte. Stąd pomysł, żeby w tym dniu świętowało jak najwięcej kobiet i żeby jak najwięcej z nich docenić. Obdarowujemy także panie mieszkające w ośrodkach pomocy, domach ofiar przemocy, domach samotnej matki” – czytamy na stronie zbiórki.

Kiedy powstała pierwsza zbiórka, fundacja „Pełnia” przygotowała około 30 paczek, w 2018 r. i 2019 r. – ponad 200 paczek w 3 miastach. Rok temu dzięki wsparciu internautów były to już 4 miasta i 544 obdarowane Panie!

Ponad tysiąc paczek

Paczki trafiają do potrzebujących kobiet w Krakowie, Warszawie, Lublinie i we Wrocławiu. Organizatorzy w tym roku chcieliby dotrzeć też do Łodzi, Nowego Sącza, a może i jeszcze dalej, jeśli kwota zebrana podczas zbiórki im na to pozwoli. Póki co wiadomo, że uda się przygotować ponad tysiąc paczek! Znajdą się w nich nie tylko artykuły higieniczne, ale też bielizna i słodycze.

Dla wszystkich, którzy dołączą do tej fali dobra, fundacja przygotowała nagrody – tapety na telefon, pocztówki, plakaty, w zależności od wysokości wpłaty. Plakaty i pocztówki są inspirowane wierszem Wisławy Szymborskiej „Portret Kobiecy”.


Czytaj także:
Łzy tego rodzeństwa wzruszyły wszystkich. On jednak postanowił pozostać bezdomnym…


Czytaj także:
Innowacyjne kapsuły dla bezdomnych. Czyli co wynika ze współpracy biznesu, miasta i Caritasu?